SÓL DO PIELĘGNACJI JAMY USTNEJ?
SÓL DO PIELĘGNACJI JAMY USTNEJ?

Sól do pielęgnacji jamy ustnej?!


Sól kłodawska jest solą kamienną niejodowaną i jest bogatym źródłem mikroelementów, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Skąd pochodzi sól kłodawska?
Pochodzi z Kopalni Soli Kłodawa, która znajduje się na terenie województwa wielkopolskiego. Wydobywana jest od 1956 r przy użyciu tradycyjnej metody górniczej. Dzięki temu możliwe jest zachowanie wszystkich walorów odżywczych soli.Ważne jest również to, że sól kłodawska po wydobyciu nie jest poddawana ługowaniu (specjalistycznemu oczyszczaniu). Dzięki temu zachowuje większą zawartość mikroelementów.

Sól kłodawska – jest bardzo wartościowa.
Wszystkie biopierwiastki, które wchodzą w skład soli kłodawskiej regulują proces przemiany materii, a także odpowiadają za wchłanianie enzymów. Jest ona bardzo łatwo przyswajana przez organizm człowieka. W jej składzie można znaleźć pierwiastki, które mają istotne znaczenie dla organizmu, takie jak: magnez, mangan, żelazo, cynk, miedź, wapń, potas i selen.

Sól kłodawska i jej zastosowanie?
Sól kłodawska jest bardzo szeroko stosowana – nie tylko w gastronomii ale i w medycynie naturalnej. Bardzo często używana jest ona jako konserwant. Oprócz tego z soli kłodawskiej można przygotowywać roztwory, do łagodzenia wielu dolegliwości, m.in. bólu gardła i migdałków, nieżytu nosa (kataru), a także zapalenia zatok...
Z powodzeniem można ją wykorzystywać do: płukania jamy ustnej oraz jako składnika produktów do mycia zębów i pielęgnacji jamy ustnej.


Jakie jest działanie soli na zęby i jamę ustną?
Sól kłodawska wykazuje duże właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, oraz działa przeciwobrzękowo.
Dlatego jest bardzo pomocna przy leczeniu podrażnionych dziąseł lub po odbytych niedawno zabiegach dentystycznych. Świetnie sprawdza są także przy leczeniu aft oraz pękających kącików ust. Używanie soli kłodawskiej do pielęgnacji jamy ustnej pozwala zmniejszyć ilość niekorzystnych bakterii. Sól niszczy mikroby i sprawia, że środowisko w jamie ustnej staje się zasadowe, dzięki czemu złe bakterie nie mają się gdzie rozwijać. Według stomatologów czasowo podnosi pH w jamie ustnej, tworząc środowisko alkaliczne, w którym przetrwanie bakterii jest trudne. Bakterie lubią – jak większość naturalnych gatunków – środowisko kwaśne, dlatego stosowanie soli utrudnia im rozmnażanie się.
Sól kłodawska działa również na remineralizację szkliwa, wybielanie zębów i zmniejsza wrażliwość szkliwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl