WODA TO NIEZBĘDNY SKŁADNIK DO ŻYCIA, OSZCZĘDZAJMY JĄ ZATEM
WODA TO NIEZBĘDNY SKŁADNIK DO ŻYCIA, OSZCZĘDZAJMY JĄ ZATEM

 

Oszczędzajmy wodę!!!

O konieczności oszczędzania wody w związku z suszą mówi się coraz częściej i coraz więcej. Latem może nas czekać jedna z największych susz w historii Polski – alarmują hydrolodzy.

Wiedz o tym, że bez wody, jesteś w stanie przeżyć do 10 dni, zakładając że temperatura wyniesie około 21, a ty nie będziesz się przemęczać. Pewnie pomyślisz sobie, że całkowity brak wody ciebie jeszcze nie spotka. Możesz się mylić, bo już grozi nam susza, a opadów deszczu jest „jak na lekarwstwo.”

Czy wiecie, że każdy z nas zużywa średnio 150 litrów wody dziennie!

Na co używamy wodę:

  • 2,5-3 litrów (około 8 szklanek) dziennie przeznaczamy do celów konsumpcyjnych

  • 7-15 litrów wody pobiera zmywarka w czasie jednego cyklu mycia naczyń (około 60 litrów dziennie zużywamy do ręcznego mycia naczyń!)

  • 20-40 litrów zużywamy dziennie do spłukiwania toalety

  • 40-100 litrów wody pobiera pralka podczas jednego cyklu prania

  • nawet 90 litrów wody tygodniowo to straty spowodowane kapiącą co sekundę kroplą wody np. z niedokręconego kranu

  • około 140 litrów to pełna wanna wody, jeśli jesteśmy pod prysznicem około dziesięciu minut, to zużywamy aż 110 litrów.

    To bardzo dużo natomiast zużycie wody podczas każdego mycia zębów pod bieżącą wodą wynosi 19 litrów czyli rocznie ok 33 tys. litrów!!!

    Na wszystko mamy wpływ, a co możemy zrobić aby oszczędzić wodę podczas mycia zębów?

Wbrew pozorom to nie jest trudne. Są produkty takie jak pasta do zębów w proszku MRD, które nie potrzebują wody do mycia i płukania zębów. Co więcej nie płukanie ust po użyciu proszku pozwala na lepszą i dłuższą ochronę zębów oraz utrzymanie zdrowego pH jamy ustnej.

Chcesz być ekologiczny? Zakręć wodę!

Mycie zębów bez użycia wody to niezwykle prosta czynność, nabieramy odrobinę proszku na suchą szczoteczkę i zaczynamy dokładnie myć zęby. Mycie powinno to trwać minimum dwie minuty, niezależnie od tego czy korzystamy ze zwykłej lub elektrycznej szczoteczki. W czasie tych dwóch minut wcale nie zużywamy wody i kran jest zakręcony. Czyli oszczędzamy wodę.

Jeśli możemy zadbać o środowisko i wodę zacznijmy od najprostszych rzeczy i od dziś myjmy zęby bez użycia wody wody!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl