Cena pasty do zębów
Cena pasty do zębów

1. Składniki pasty do zębów

Od początku założeniem naszym było, jest i będzie stosowanie tylko i wyłącznie najlepszych, najbezpieczniejszych i najbardziej skutecznych składników zawierających certyfikaty, a przy tym są one wyłącznie naturalne lub pochodzenia naturalnego. 

Węglan wapnia potocznie zwany zwykła kredą i najczęściej jest importowany z Chin ze względu na cenę. Takiego nie znajdziecie w naszym produkcie!                                                                                                                                     

My stosujemy najczystszy węglan wapnia jakości farmaceutycznej, importowany z jednego z krajów UE,  bardzo drobno zmielony posiadający certyfikat jakości. Jest on wolny od glutenu, soi, cukru, nabiału, sztucznych dodatków.

Ksylitol oferowany na rynku również można spotkać w dwóch różnych cenach?  Dlaczego nie chcemy tego tańszego? Pomimo zauważalnej różnicy cenowej nie chcieliśmy taniego chińskiego ksylitolu bo jest min. produkowany z kukurydzy modyfikowanej genetycznie. Pasta do zębów w proszku My Rocky Dust zawiera oryginalny ksylitol pochodzący z Finlandii. Technologia produkcji polega na przetworzeniu masy drzewnej z drzew liściastych przede wszystkim z drewna brzozowego. Produkt nie jest GMO (czyli nie jest modyfikowanym genetycznie organizmem). Jest bezpieczny i zdrowy.

Olejki eteryczne są kluczowym składnikiem naszej pasty do mycia zębów.                                              To one mają właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, nawilżające i antywirusowe. Dlatego tak istotne jest, aby były one maksymalnej skuteczności i bezpieczeństwa. Olejki przez nas stosowane muszą również posiadać możliwość spożycia – do tego są potrzebne dodatkowe, specjalne badania potwierdzone certyfikatem. To jest bardzo ważne w paście do zębów, którą bezpiecznie możemy połknąć, a po umyciu zębów nie musimy płukać jamy ustnej - jest to nawet bardzo wskazane aby wydłużyć działanie pasty. Olejki eteryczne, które mają kluczowe znaczenie w naszej paście w proszku są zdefiniowane botanicznie 100% naturalne i czyste. Posiadają certyfikację rolnictwa ekologicznego, która jest zgodna z rozporządzeniem WE 834/2007, 889/2008 i 1235/2008 dotyczącymi rolnictwa ekologicznego w Unii Europejskiej. Tak więc są bezpieczne i szanują zarówno środowisko jak i nasz organizm. Stosowane przez nas olejki eteryczne zawierają certyfikaty AB, USDA ORGANIC, ECO CERT. 

Musimy jednak być świadomi, że cena takich olejków eterycznych jest znacznie wyższa od zwykłych olejków, niewiadomego pochodzenia i z licznymi ograniczeniami użycia! To bardzo mocno wpływa na cenę całego produktu.

Dlaczego inne pasty do zębów są tańsze?

Najczęściej stosowane składniki w komercyjnych pastach do zębów to np.: SLS, substancje słodzące np.: Sorbitol, sacharynian sodu-często dodawane do past dla dzieci, Sacharynian sodu,Triklosan, Glikol propylenowy, Dietanoloaminy (DEA)...

Pasty do zębów zawierają również mnóstwo dodatkowych „ulepszaczy” – substancje zagęszczające, substancje zwiększające lepkość, sztuczne barwniki,  substancje konserwujące…A jeśli chodzi o smak to często są tu używane aromaty spożywcze. Chemia to większość składu zwykłych past do zębów, a to znacznie wpływa na ich niską cenę.

2. Proces wytworzenia

Nasz produkt nie jest wytwarzany masowo na linii produkcyjnej w fabryce.

W przypadku pasty do zębów My Rocky Dust składniki muszą być specjalnie przygotowane, zgodnie z założeniem oraz połączone zgodnie z recepturą, a tylko ich mieszanie odbywa się mechanicznie. Partie produkcji są przygotowywane w mniejszych ilościach. Każda nowo powstała seria podlega badaniom laboratoryjnym potwierdzającym jakość i czystość produktu. Korzystamy ze sprawdzonych i najlepszych firm laboratoryjnych. Tutaj nie ma kompromisu pomiędzy szukaniem oszczędności i wybieraniu najtańszych. Zgodnie z założeniem, od samego początku powstania firmy, stawiamy na jakość.

3. Opakowanie

Tutaj również nie ma miejsca na to, aby użyć taniego chińskiego opakowania.

Pasta do zębów w proszku My Rocky Dust jest pakowana w szklane pojemniki polskiego producenta, którego zakład spełnia normy jakości ISO 9001 oraz ISO 14001, a firma działa zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Opakowanie szklane jest użyte ze względu na obecność olejków eterycznych, ponieważ szkło nie wchodzi w żadne reakcje ze składnikami. Produkt zapakowany w szklane opakowanie pozostaje bez zmian smakowych i zapachowych do końca.

Dlatego też zwracamy uwagę, aby przy zakupie uzupełniaczy pasty do zębów przesypać ich zawartość do opakowania szklanego.

Świadomie i dla pełnego bezpieczeństwa oraz do zachowania najwyższej jakości rezygnujemy z opakowań tanich z importu, niewiadomego pochodzenia.

Do opakowania należą również naklejki, na których muszą znajdować się wszystkie informacje wymagane, aby produkt mógł być dopuszczony do sprzedaży. Na chwilę obecną jest kilka różnych naklejek od marketingowych po informacyjne i zabezpieczające produkt. W przyszłości będziemy chcieli zredukować ich ilość.

Wybraliśmy ekologiczne opakowania, począwszy od szklanego pojemnika w jakim znajduje się proszek aż po opakowanie wysyłkowe zrobione ze wzmocnionego personalizowanego kartonika, przygotowanego na wymiar od polskiego producenta. Stosujemy również papierową taśmę klejącą, której cena jest wyższa od tradycyjnej foliowej. Od samego początku obraliśmy ten kierunek i taki on pozostanie, aby zredukować ilość niepotrzebnych dodatkowych kartoników i plastiku w środowisku.

W połowie przedstawiliśmy część kosztów jakie trzeba ponieść aby powstała nasza pasta w proszku

Nie wspomnieliśmy o podatkach, które odprowadzamy za sprzedaż każdej sztuki, a jest to aż 23% stawki VAT. Koszty FB są jeszcze większe, a musimy je niestety ponosić, bo bez reklamy nigdy nie dowiedzieliście się o naszym istnieniu.

Czy pasta do zębów w proszku My Rocky Dust jest droga?

Nasza pasta do zębów w proszku bardzo skutecznie usuwa płytkę nazębną dzięki czemu zęby są gładkie prawie przez cały dzień, znacznie spowalnia odkładanie się kamienia nazębnego, działa przeciwpróchniczo, odświeża jamę ustną i reguluje pH jamy ustnej oraz przywraca naturalny kolor zębom i nadaje połysk naszym zębom.

To wszystko bardzo pozytywnie wpływa na naszą jamę ustną i dzięki temu na pewno ograniczy wizyty u stomatologa do minimum czyli na kontrolę (średnio 2 x w roku), a wizyta kontrolna na pewno mniej nas kosztuje niż jakikolwiek zabieg.

Czy pasta do zębów w proszku My Rocky Dust jest droga?- na to pytanie część już naszych klientów może sobie odpowiedzieć, porównując cenę produktu do kosztów jakie trzeba ponieść przy leczeniu uzębienia – szczególnie w czasie pandemii! Samo usunięcie zęba to koszt ok 200 zł, leczenie kanałowe to ok 500 zł, plomba ok 200 zł, a skaling czy piaskowanie czyli usuwanie kamienia nazębnego to ok 250 zł.      

Dostajemy coraz więcej pochlebnych opinii, jakie pozytywne rezultaty przynosi używanie naszej pasty do codziennego stosowania w profilaktyce jamy ustnej i zębów. Dziękujemy bardzo za wszystkie opinie, które przychodzą od Was po dokonaniu zakupów i podczas używania naszej pasty, również za te pozostawione przez Was pod reklamami na FB. 

To jest dla nas motywacja, aby dalej działać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl