Cukierki, które pomagają nam dbać o zęby?
Nowość! Cukierki, które dbają o zdrowie zębów.

Cukierki przyjazne dla naszych zębów – tak to możliwe, zależy tylko co mają w swoim składzie.

Lubimy zjeść coś słodkiego bo daje nam to trochę energii, odrobinę przyjemności i poprawia nastrój.

Warto tylko sprawdzić jaki mają skład i czy pomogą, czy zaszkodzą naszym zębom.

Słodycz!

Słodki smak można otrzymać stosując zamiast cukru – ksylitol, który dodatkowo ma wiele innych korzyści. Bardzo dobrze działa na jamę ustną - przede wszystkim – ksylitol zabija bakterie.

W przeciwieństwie do wielu innych rodzajów cukru, ksylitol nie może być metabolizowany przez bakterie powodujące próchnicę, takie jak Streptococcus mutans. Chociaż bakteria wchłania ksylitol, to nie jest w stanie wytworzyć z niego energii. Tak więc im dłużej bakterie mają kontakt z ksylitolem tym bardziej hamuje się ich rozmnażanie.

To również bardzo korzystnie wpływa na szkliwo zębów - dzięki mniejszej liczbie bakterii wytwarzających kwas jest lepiej zachowane/chronione.

Kiedy w jamie ustnej jest mniej bakterii wytwarzających kwasy, to pH pozostaje bardziej stabilne czyli jest obojętne. W tym przypadku mniej minerałów jest uwalnianych ze szkliwa zębów lub istnieje równowaga między rozpuszczaniem a ponownym wbudowywaniem (remineralizacją) przez ślinę.

Według badań przeprowadzonych w Finlandii spożycie ksylitolu redukuje próchnicę aż o 85%.


Dla kogo cukierki z ksylitolem?

Produkty słodzone ksylitolem charakteryzują się bardziej intensywnym, słodkim smakiem – ale już po 5-10 minutach smak cukierków łagodnieje za to pozostawia po sobie efekt czystej, nawilżonej i odświeżonej jamy ustnej aż do następnego posiłku i dodatkowo działają przeciwpróchniczo!

Cukierki są dla wszystkich którzy lubią zjeść coś słodkiego!

Jak najlepiej stosować?

Cukierki bardzo powoli rozpuszczają się w ustach w około 10 minut. Dzięki temu zęby są równomiernie i wystarczająco długo nastawione, aby skorzystać z pozytywnego działania ksylitolu.

Pamiętajmy, że cukierki z ksylitolem nie zastąpią nam szczotkowania zębów ale w bardzo przyjemny sposób uzupełniają pielęgnację o nasze zęby. Stosowanie ich bezpośrednio po posiłku, przekąsce czy wypiciu kawy natychmiast stymuluje wydzielanie śliny, która działa na wyrównanie pH, zmniejsza nieprzyjemne uczucia suchości w jamie ustnej, działa przeciwpróchniczo.

Pamiętać musimy tylko o jednym aby cukierki stosować z umiarem bo nadmierne spożycie ksylitolu u ludzi może mieć działanie przeczyszczające i nie dawajmy ich naszym kochanym zwierzętą szczególnie pieskom: ksylitol akurat dla nich jest dla zwierząt trujący i może być niebezpieczny nawet w niewielkich ilościach!

Jak smakują?

Są naprawdę słodkie, ale mają też działanie odświeżające i chłodzące w jamie ustnej. Zawarte w nich eteryczne organiczne olejki eteryczne nadaje im owocowy, przyjemny, lekko kwaśny smak.

Jako bezcukrowy „przysmak” można go nawet zjeść przed snem, jeśli po umyciu zębów coś przekąsiliśmy lub wypiliśmy coś innego niż wodę. Gdy zjemy go przed snem to czas kontaktu ksylitolu z zębami jest dłuższy – aż do rana, ponieważ nie jest już wypłukiwany.

Czy warto zjeść ten cukierek?

TAK - wspomagamy pielęgnację naszej jamy ustnej, a jest nawet udowodnione, że spożywanie pokarmów zawierających ksylitol zamiast cukru pomaga w utrzymaniu mineralizacji zębów - EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności).

 

https://myrockydust.pl/pl/p/Cukierki-do-ochrony-zebow-mietowe20-szt/55

https://myrockydust.pl/pl/p/Cukierki-do-ochrony-zebow-pomaranczowe20-szt/57

https://myrockydust.pl/pl/p/Cukierki-do-ochrony-zebow-cytrynowe20-szt/61

 

Życzymy smacznego dbania o zęby!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl