ZĘBY NALEŻY MYĆ PRZED CZY PO ŚNIADANIU?
zdrowie jamy ustnej

Nigdy nad tym się nie zastanawiamy, po prostu mamy pewien poranny schemat, który odbywa sautomatycznie.

Warto wiedzieć o pewnych rzeczach i myć zęby świadomie przed lub po śniadaniu!!!

 

Po obudzeniu się rano w naszych ustach znajduje się ogromna liczba bakterii, którym nic nie przeszkadzało aby się rozwijać, bo w nocy cały nasz organizm odpoczywa i wytwarza mniej śliny.

A Jeśli przed pójściem spać umyjemy zęby bardzo szybko, jeszcze weźmiemy łyczek napoju (bezpieczna jest tylko woda), lub odrobinkę jakiejś ulubionej przekąski i nie umyjemy ponownie zębów, to dajemy super warunki do działania bakterii.

Po nocy budzimy się z płytką bakteryjną, kwaśnym środowiskiem w jamie ustnej co osłabia nasze zęby i powoduje nieświeży oddech.

 

Jeśli umyjemy zęby przed śniadaniem usuniemy płytkę bakteryjną, odzyskamy świeży oddech i pozbędziemy się bakterii z jamy ustnej. Możemy spokojnie jeść, a po zjedzeniu wypłukać usta wodą.

 

Jeśli wybierzemy mycie zębów po śniadaniu to musimy pamiętać, że możemy to zrobić dopiero 30 min po skończeniu jedzenia!!! Bezpośrednio po posiłku bezpieczne jest tylko przepłukanie naszej jamy ustnej wodą.

Jest to spowodowane tym, że pokarmy zakwaszają środowisko naszej jamy ustnej i potrzeba czasu aby ślina (lub guma do żucia z ksylitolem, która przyspieszy wydzielanie śliny) wyrówna pH naszej jamy ustnej – wtedy możemy bezpiecznie umyć zęby.

Teraz możemy już spokojnie podjąć decyzję: myję zęby przed czy po śniadaniu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl