BAMBUSOWE SZCZOTECZKI - WSZYSTKO CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ.
naturalna szczoteczka do zębów

Co roku wyrzucamy ogromne ilości plastikowych szczoteczek do zębów, które nigdy nie zostaną poddane recyklingowi. Kończą one na składowisku odpadów lub w morzach i oceanach zanieczyszczając ziemię i stwarzając zagrożenie dla życia morskiego. Jeśli szukasz sposobu na bardziej ekologiczny i pozbawiony marnotrawstwa styl życia, jeśli chodzi o czyszczenie zębów, masz szczęście. Szczoteczki do zębów z bambusa zyskały popularność na całym świecie, ponieważ ulegają biodegradacji.

Dlaczego bambusowa szczoteczka do zębów?
Bambus, naturalne włókno celulozowe, jest jedną z najszybciej rozwijających się roślin na naszej pięknej planecie, gdzie ropa naftowa wykorzystywana do produkcji plastiku jest ograniczonym zasobem. Uwalnianie 30% więcej tlenu do atmosfery w porównaniu z innymi roślinami, niesamowita zdolność bambusa do samoodnawiania oznacza również, że wylesianie jest niepotrzebne.

Czy szczoteczki bambusowe są skuteczne?
Jeśli prawidłowo szczotkujesz, bambusowe szczoteczki do zębów są tak samo skuteczne w czyszczeniu zębów, jak każda szczoteczka ręczna, bez konieczności wkładania plastiku do ust dwa razy dziennie.

Jak długo trwają szczoteczki bambusowe?
Przy odpowiedniej pielęgnacji naturalna bambusowa szczoteczka do zębów przetrwa tak długo jak każda plastikowa szczoteczka do zębów. Zaleca się płukanie szczoteczki do zębów po oczyszczeniu zębów i utrzymaniu ich w suchości. Dentyści zalecają wymianę szczoteczki co 2 do 3 miesięcy lub gdy włosie postrzępiło się.

Jak długo rozkładają się plastikowe szczoteczki do zębów?
Biodegradowalna szczoteczka do zębów wykonana z bambusa może być kompostowana i wraca do materii organicznej w ziemi, podczas gdy plastik nie znika i pozostanie w środowisku przez tysiące lat. Nawet jeśli szczoteczka do zębów jest niewielką rzeczą, a przeciętna osoba używa 300 sztuk za życia, w połączeniu z miliardami innych ludzi na planecie, możesz zobaczyć, dlaczego plastikowe szczoteczki do zębów są tak szkodliwe dla środowiska.

Jak recyklingujesz bambusową szczoteczkę do zębów?
Wybór ekologicznej szczoteczki do zębów wykonanej z bambusa oznacza mniej plastikowych szczoteczek do zębów zanieczyszczających ocean lub znajdujących się na składowisku odpadów, ale nadal muszą być poddane recyklingowi. Najpierw usuń włosie za pomocą szczypiec i umieść je w plastikowym pojemniku do zabrania, a następnie kompostuj bambusowy uchwyt, wkładając go do kosza na odpady biologiczne, kompostownika domowego lub po prostu zakopując go w ogrodzie.

Jaka jest najlepsza bambusowa szczoteczka do zębów?
Jeśli jesteś gotowy, aby zmienić swoją starą plastikową szczoteczkę do zębów na życie "zero waste" wybierz taką, która jest wykonana z bambusa pozyskiwanego w sposób zrównoważony z gatunku, który nie jest pożywieniem lub siedliskiem pand. Aby zapewnić skuteczną opiekę dentystyczną, szukaj włosia polimerowego nie zawierającego BPA, ponieważ są one odporne na rozwój drobnoustrojów podczas regularnego stosowania, co zapewnia optymalne bezpieczeństwo i trwałość. Włosie z naturalnego lub świńskiego włosia zachowuje wilgoć, dzięki czemu stanowią podłoże dla bakterii i należy ich unikać ze względów zdrowotnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl