WSPÓLNIE ODPOWIEDZIALNI ZA EKOLOGIĘ
WSPÓLNIE ODPOWIEDZIALNI ZA EKOLOGIĘ - 3 BŁĘDY PODCZAS MYCIA ZĘBÓW, KTÓRE POPEŁNIA WIĘKSZOŚĆ Z NAS!

Wspólnie odpowiedzialni za ekologię - 3 błędy podczas mycia zębów, które popełnia większość z nas!

Nie bez powodu w ostatnich latach tak wiele mówi się o ekologii - jest ona nieodłącznym czynnikiem wpływającym na nasze zdrowie, samopoczucie oraz ogólne funkcjonowanie. Zachowania nieekologiczne działają destrukcyjnie na nas wszystkich, dlatego musimy podjąć się wspólnej odpowiedzialności w tym zakresie.

 

Niepotrzebna rewolucja, wystarczą małe zmiany!

Wiele z nas w momencie uświadomienia sobie, jak wiele czynności w swoim życiu codziennym popełnia wbrew ogólnemu pojęciu etyki i ekologii, postanawia zrewolucjonizować swoje podejście i ograniczyć swój udział w niszczeniu środowiska do absolutnego minimum. Po drugiej stronie szali stoją wszyscy ci, którzy są przekonani, że ekologia jest dla nich tematem nieistotnym, zupełnie nie zważając na to, jakie piętno odciskają na środowisku dzień po dniu. Czy zamknięcie tego zagadnienia w dwóch skrajnościach jest słuszne? Oczywiście, że nie! Podstawą troski o środowisko są małe kroki w stronę zmiany zachowań i przyzwyczajeń na lepsze, co w dłuższej perspektywie pozwoli ograniczyć negatywny wpływ na naturę.

 

Otwórz oczy o poranku

Małe zmiany w codziennych przyzwyczajeniach to przede wszystkim świadome podejście do rutynowych i nieuniknionych czynności dnia codziennego. Budząc się o poranku i zmierzając w stronę łazienki ku porannej toalecie możemy zdziałać tak wiele tak niewielkim wysiłkiem.

Co powinien zmienić każdy z nas w swojej porannej rutynie?

 

3 błędy, które powinieneś wyeliminować już dziś!

Szczotkowanie zębów nieekologicznymi produktami
Oczywistym jest, że wpływają toksycznie na nasze zdrowie, ale nie zapominajmy o ich udziale również na środowisko! Podczas produkcji oprócz zużycia ogromnej ilości wody, koncerny kosmetyczne emitują zatrważające ilości CO2! Zmiana pasty do zębów na produkt ekologiczny to dobra decyzja.

Zbyt duża ilość wody podczas mycia zębów
Przyznaj się, czy zakręcasz kran podczas szczotkowania zębów? Jeśli wciąż popełniasz ten błąd, szybko go wyeliminuj, bo ekologia cierpi na Twoich oczach ;)

Plastikowa szczoteczka i kubeczek na wodę wspierają nieetyczne zakłady
Tak samo, jak w przypadku nieekologicznych produktów czyszczących, sprawa ma się z plastikowymi szczoteczkami i kubeczkami - proces ich produkcji jest sprzeczny z naturą, a po ich zużyciu trafiają prosto do kosza na śmieci, będąc kolejnym elementem zaśmiecającym środowisko. Prosta zmiana na produkty wykonane z bambusa rozwiązuje problem,a komfort użytkowania pozostaje na tym samym poziomie - wypróbuj :)

Te 3 proste błędy, mimo iż wydają się być błahostkami, w momencie zredukowania u setek tysięcy osób pozwolą minimalnie odciążyć środowisko.

A czy Ty czujesz się odpowiedzialny ekologicznie?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl